Cerrahi - Vets and Pets Veteriner
Vets and Pets Veteriner
ANASAYFA FORUM İÇERİK ARA GALERİ VİDEOLAR KÖPEKLER KEDİLER KUŞLAR BALIK İLETİŞİM

KATEGORİLER

Cerrahi

Cerrahi

Tarih 12 Ocak 2014, 23:36 Editör

Vets and Pets Veteriner Kliniği'nde Uzman Cerrahlar Eşliğinde Her Türlü Cerrahi Operasyonlar Yapılabilmektedir.
Vets and Pets Veteriner Kliniğinde uygulanan Operasyonlar:

Pet sahiplerinin cerrahi işlem öncesi tereddütleri olur ve biz bunun farkındayız , yardım edebileceğimizi umuyoruz. Petiniz ameliyata girmeden önce uzman hekimlerle konsulte edilir. Anesteziye girecek olan petiniz için bir dizi testler uygulanır. Petiniz bu testler sonunda güvenli bir şekilde anesteziye alınır.

- Ameliyat ne gibi riskler içeriyor?
Petinizin ameliyat yeri, anestezi, genel durumu , yaşı , ırkı, daha önceden geçirilmiş operasyonlar, her hangi bir kronik hastalık durumu, her hangi bir ilaç alerjisi veya operasyon şekli; operasyonda karşılaşılabilecek risklerdir.
Petinize tahliller yapılarak petinizin durumunu ve anestezik maddenin vücuda zararı konsunda bilgi sahibi olunur ve petinizin anesteziden ne oranda etkileneceği tahmin edilir ve buna uygun operasyon odasında uygulanır.
 
- Petim operasyonda ve sonrasında acı çeker mi?
Operasyon sırasında ağrı duyusu ortadan kalkar, petiniz acı çekmez. Ameliyat sonrası ağrılar, cerrahi performans ile ilişkilidir ve operasyonun nerede olduğuna bağlıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlar ile karşılaştırılmamalıdır. Kedi ve köpeklerin ağrı eşikleri insanlara göre daha yüksektir.

- Operasyon yarası belli olur mu?
Yara bölgesinin durumu, yara bölgesinin açılış şekli ve uygun bir cerrahi estetik dikiş uygulaması ile güzel bir görünüm sağlanabilir.

- İyileşme ne kadar sürer?
İyileşme dönemi operasyona göre farklılıklar gösterir. Örneğin dişi köpek kısırlaştırma operasyonu uygun şartlarda yapıldığı takdirde 7-10 gün arasında iyileşme beklenir. Diğer taraftan doku kayıplı, tümör hücreli, iltihabik yaraların iyileşmeleri farklılık gösterebilir. İyileşme dönemi çok önemlidir, petiniz bu dönemde özel bir bakıma ihtiyaç duyacaktır. Bu konuda veteriner hekim tarafından detayları ile bilgilendirilirsiniz

Bu haber 1049 defa okunmuştur.

facebook yorum
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hizmetlerimiz

Evde Servis Hizmeti

Evde Servis Hizmeti Randevu için lütfen irtibata geçiniz.0 212 494 36 98

EVDE VETERİNER SERVİS HİZMETİ

EVDE VETERİNER SERVİS HİZMETİ Küçükçekmece-Bahçelievler-Başakşehir-Bahçeşehir bölgeleri için evinizde veteriner bakım hizmeti veriyoruz.

Pet Sigorta

SAHİPLENDİRME

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.Sitenin içeriği kaydedilmekte ve telif hakları kapsamında korunmaktadır. Kullanıcı, ticari olmamak, orjinalliğini bozmamak ve kaynak göstermek koşulu ile sitedeki içeriği kopyalamakta, dağıtmakta ve yayınlamakta özgürdür. Kullanıcı, siteden kopyaladığı içeriği bir internet sayfasında yayınlayabilmesi için, içeriği yayınladığı sayfadan siteye bağlantı vermek zorundadır.İçerik nedeni ile hakları ihlal edildiğini düşünen her gerçek ve tüzel kişi, iletişim sayfasından site yöneticisi ile irtibata geçerek kendisi ile ilgili içeriğin yayından kaldırılmasını istemelidir. © Copyright 2013 Vets & Pets Veteriner Kliniği
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi