Köpeklerle İlgili Yanlış Bildiklerimiz - Vets and Pets Veteriner
Vets and Pets Veteriner
ANASAYFA FORUM İÇERİK ARA GALERİ VİDEOLAR KÖPEKLER KEDİLER KUŞLAR BALIK İLETİŞİM

KATEGORİLER

Köpeklerle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Köpeklerle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Tarih 29 Ekim 2014, 22:08 Editör

Köpek kısırlaştırılmadan önce bir kere doğum yapmalıdır. Doğumun sağlık açısından köpeğe hiç bir faydası yoktur.

 Kısırlaştırılmamış hayvanlar meme-rahim tümörü, rahim enfeksiyonları  gibi hastalıkların oluşması açısından risk altındadır. İlk kızışmalarından önce kısırlaştırılan dişilerde meme tümör oluşma ihtimali sıfıra yakındır.

Köpeklerin burnu sıcaksa ateşi vardır; Yüksek ateşi olan hayvanların burnu kuruyabilir ve sıcak olabilir ama bu her zaman böyle olmak zorunda değildir. Doğru ateş ancak termometreyle ölçülerek anlaşılabilir.

Melez köpekler saf ırklardan daha sağlıklıdır. Bu hep duyduğumuz bir söylemdir ancak bu zamana kadar bunu ispatlayan herhangi bir bilimsel veri yoktur.

Tüm köpekler başlarının okşanmasını severler; bu birçok köpek için geçerlidir ancak agresif köpeklerin birçoğu bunu bir tehlike unsuru olarak algılarlar.

Kuyruk sallayan köpek mutludur; Köpeklerin mutlu olduklarında kuyruklarını salladıkları bir gerçektir ancak köpekler sinirli olduklarında da kuyruklarını sallayabilirler. Davranış bilimciler kuyruk salma şeklinden, açısından ne anlama geldiğini anlayabilirler ancak siz bunu ayırt edemiyorsanız tanımadığınız bir köpeğin size uzaktan kuyruk sallamasına çok fazla güvenmeyin.

Sarımsak köpeği pireden korur; bu tamamen yanlıştır, hatta fazla sarımsak köpek için toksiktir.

Köpekler hastalandıklarında ot yerler; bunu destekleyen herhangi bir bilimsel veri yoktur, bazı köpekler sadece tatlarını sevdiği için bazıları da midesi ağrıdıklarında ot yerler.

Bu haber 474 defa okunmuştur.

facebook yorum
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÖPEKLER HAKKINDA

KÖPEKLERDE DİŞ TEMİZLİĞİ

KÖPEKLERDE DİŞ TEMİZLİĞİ KÖPEKLERDE DİŞ TEMİZLİĞİ

Israrla ve Durmadan Bir Şeylere Sıkışıp Kalan Dünya Tatlısı 11 Shiba Inu Cinsi Köpek

Israrla ve Durmadan Bir Şeylere Sıkışıp Kalan Dünya Tatlısı 11 Shiba Inu Cinsi Köpek Neden bunlar hep sizin başınıza geliyor sevgili Shiba İnu'lar :( :D:D

Pet Sigorta

SAHİPLENDİRME

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.Sitenin içeriği kaydedilmekte ve telif hakları kapsamında korunmaktadır. Kullanıcı, ticari olmamak, orjinalliğini bozmamak ve kaynak göstermek koşulu ile sitedeki içeriği kopyalamakta, dağıtmakta ve yayınlamakta özgürdür. Kullanıcı, siteden kopyaladığı içeriği bir internet sayfasında yayınlayabilmesi için, içeriği yayınladığı sayfadan siteye bağlantı vermek zorundadır.İçerik nedeni ile hakları ihlal edildiğini düşünen her gerçek ve tüzel kişi, iletişim sayfasından site yöneticisi ile irtibata geçerek kendisi ile ilgili içeriğin yayından kaldırılmasını istemelidir. © Copyright 2013 Vets & Pets Veteriner Kliniği
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi